Wynik, strzelcy bramek i kary proszę przesyłać na adres:

Arka Pana 0:2 MBP (0:0)

Bramki:

0:1 Dariusz Boroń

0:2 Maciej Rączka

Klikając "więcej" przeczytać relację z meczu i zobaczyć krótkie filmiki. W dziale GALERIA jest kilka fotek. Zapraszam do oceniania zawodników oraz do wyboru zawodnika meczu (ankieta po lewej stronie pod wynikiem meczu). Dla najlepszego zawodnika wybranego przez Was mała niespodzianka.

W przedsezonowych rozmowach między sobą liczyliśmy że będziemy w 2011 roku walczyć o podium w Piłkarskiej Lidze Parafialnej. Wzmocniliśmy skład i trochę trenowaliśmy w zimowej przerwie. Czuliśmy, że coś może z tego wyjść. Jednak to że po pierwszej rundzie rozgrywek będziemy liderem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. I właśnie z pozycji lidera przystąpiliśmy do rundy rewanżowej.  W pierwszy meczu bez większych problemów pokonaliśmy Arkę Pana 5:0. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że od tamtej pory upłynęło trochę czasu i drużyna ta na pewno poukładała swoją grę i wzmocniła się. Jak się później okazało nie myliliśmy się. Żądni rewanżu piłkarze Arki lepiej rozpoczęli ten mecz. Najlepszą okazję mieli po zamieszaniu w naszym polu karnym, gdzie z 8 metrów zawodnik Arki mocno uderzył ale piękna parada Pawła Spytka zapobiegła utracie gola. Arka w pierwszej części miała jeszcze dwie sytuacje (jedna jest na filmiku), jednak nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego naszego golkipera. Nasz gra w tej części meczu była trochę chaotyczna, brakował ostatniego podania, było mało ruchu bez piłki czego efektem było to, że nie stworzyliśmy żadnej sytuacji godnej odnotowania. W przerwie, każdy miał świadomość, że nie jest to nasz najlepszy dzień, ale postanowiliśmy konsekwentnie grać swoje licząc, że coś uda się strzelić. Już osiem minut po wznowieniu gry strzelamy bramkę! Ładne podanie Grzegorza Klika do Dariusza Boronia. Ten powalczył z dwójką obrońców, minął ich i płaskim strzałem w prawy róg pokonał bramkarza Arki. Po golu nasze akcje zaczęły się zazębiać. Strzałów z dystansów próbowali Maciej Rączka i Grzegorz Klik. W 50 minucie fajna akcja MBP. Grzegorz Klik zagrywa na prawą stronę do Filipa Ziajki, ten dośrodkowuje na piaty metr gdzie nad poprzeczką strzela Sebastian Data (widać w nim sportową złość i myślę że przełamie się z Borkiem!). Nie mija pięć minut i jest druga bramka dla MBP! Znowu podanie Grzegorz Klika tym razem do Macieja Rączki. Ten mija kilku obrońców i już upadając z 16 metrów strzela pod poprzeczkę nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Arki Pana. Rywale mogli błyskawicznie strzelić kontaktowego gola, jednak po ich akcji i strzale piłka ląduje na słupku naszej bramki. Do końca spotkania kontrolowaliśmy już grę, nie pozwalając Arce stworzyć sobie sytuacji i licząc że uda się strzelić trzeciego gola. Nic jednak się do ostatniego gwizdka  nie wydarzyło i mecz zakończył się wygraną MBP 2:0!

Podsumowując, był to dla nas ciężki mecz. Zespół Arki postawił zasieki (stali czterema obrońcami, którzy nie ruszyli się ze swojej połowy nawet na chwilę), które ciężko było przejść. Na szczęście udało się dwa razy i trzy punkty możemy dopisać drużynie z ul. Bulwarowej! Teraz przed nami bardzo ciężki mecz z drużyną z Borka Fałęckiego (jako jedyni urwali nam punkty). Trzeba więc się zmobilizować i postarać się zrewanżować za remis z początku rozgrywek. Mecz z Borkiem 9 czerwca o godzinie 18:00. Jak zawsze dziękujemy za wsparcie naszym kibicom i zapraszamy na kolejny mecz!