Arka Pana 7:1 Parafia św. Jakuba Więcławice

Wynik, strzelcy bramek i kary proszę przesyłać na adres:

MBP sezon 2010 podsumowanie

• autor: rafal, 2010-11-18 08:51

Klikając "więcej" można przeczytać artykuł podsumowujący występy MBP w sezonie 2010.

PS. Przypominam o gierce pod balonem w piątek 19 listopada o 21:00.

Po oficjalnym zakończeniu rozgrywek Piłkarskiej Ligi Parafialnej w sezonie 2010 przyszedł czas na podsumowanie naszych osiągnięć w minionym sezonie. Corocznym przetarciem przed ligą był turniej pod balonem rozegrany tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. Nasz zespól zaprezentował się rewelacyjnie wygrywając turniej i zdobywając puchar. W finale pokonaliśmy Mistrzów z poprzedniego sezonu zespół Kalinexu 3:2! Ten sukces dawał nadzieję że w nadchodzącym sezonie możemy powalczyć przynajmniej o pierwszą trójkę. W przerwie zimowej dołączyli do nas Dwaj nowi zawodnicy pomocnik Paweł Butenko i napastnik Krzysztof Piędel, którzy szybko wkomponowali się w zespół. Krzysiek został Królem Strzelców turnieju pod balonem! Przystąpiliśmy do zmagań w PLP  9 kwietnia meczem z PZU. „Ubezpieczyciele” zostali przez nas rozbici aż 7:1 co potwierdzało powoli nasze możliwości w tym sezonie. Dzień później, tragiczne wydarzenia, które miały miejsce pod Smoleńskiem spowodowały przerwę w rozgrywkach. Wznowienie nastąpiło po około dwóch tygodniach i od razu przyszło nam się zmierzyć w pojedynku derbowym z Arką Pana. Było to nasze kolejne dobre spotkanie (a właściwie druga połowa). Z 0:2 w ostatnich minutach zdołaliśmy doprowadzić do remisu 2:2 (gol Michała Kurczaba w ostatniej akcji meczu). Pokazaliśmy charakter i wolę walki do samego końca. Prawdziwym testem naszych możliwości miał się okazać kolejny mecz z wicemistrzami sezonu 2009 ekipą NSPJ. Szybko zostaliśmy sprowadzenie „na ziemię” dostając tęgie lanie 0:5. Delikatnie podłamani zagraliśmy kolejny mecz równie słabo a tym razem trzy bramki wbiła nam drużyna Ruszczy. Zaczął martwić nas fakt, że nie zdobywamy bramek. Po meczu z Ruszczą nastąpiła kolejna tym razem ponad miesięczna przerwa w rozgrywkach. Spowodowane to było powodzią, która nawiedziła nasz kraj i zalane zostało również nasze boisko. Mieliśmy więc trochę czasu na przemyślenia dotyczące naszej gry. W przerwie tej znacząco wzmocniła się drużyna PZU z którą rozegraliśmy pierwszy mecz po powodzi. Po bardzo zaciętym boju udało nam się wygrać 2:1 (do przerwy przegrywaliśmy 0:1 i po raz kolejny w końcówce przechyliliśmy szale zwycięstwa na naszą korzyść). Ostatnie dwa tygodnie czerwca to istny maraton. W ciągu 9 dni musieliśmy rozegrać 3 mecze. Pierwszy z GROMem poszedł łatwo, wygrywamy pewnie 6:2. W kolejnym, derbowym, punktujemy Arkę Pana 3:1, grając bardzo mądrze w obronie i zabójczo kontrując. W ostatnim meczu przed wakacjami deklasujemy Wzgórza Krzesławickie 9:0!!! Tak więc we wszystkich meczach po przerwie spowodowanej powodzią odnosimy komplet zwycięstw aplikując rywalom 20 bramek tracąc tylko 4!!! REWELACJA!!! W bardzo dobrych humorach rozjeżdżamy się na wakacje obiecując sobie że we wrześniu bronimy trzeciej lokaty (5 punktów przewagi nad czwartą Arką Pana). Przerwa w rozgrywkach przeciągnęła się jednak aż do końca września. Zmienił się właściciel boiska i zanim mogliśmy z niego korzystać upłynął prawie miesiąc. Po wakacyjnej przerwie naszym pierwszym rywalem był zespół Ruszczy. Niestety mimo obietnic oraz dogodnych godzin rozgrywania meczy (19:30) zaczęły się problemy z frekwencją. W meczu tym dysponowaliśmy tylko 11 zawodnikami podczas gdy Ruszcza mogła praktycznie wystawić dwie jedenastki. Szkoda, że inny nasi zawodnicy nie biorą przykładu z Naszego Kapitana Andrzeja Kowalika i super strzelca Krzysztofa Piędela, którzy jako jedyni byli na wszystkich 12 meczach w tym sezonie (w 11 meczach uczestniczyli: Tomasz Widliński, Paweł Butenko, Ryszard Foksiński, Grzegorz Klik, Michał Kurczab, 10 spotkań Marcin Młyńczak). Brak zmian oraz słaby występ bramkarza spowodował, że przegraliśmy 0:3. Trzy dni później znowu ledwo kompletując skład dostajemy lanie od, jak się później okazało przyszłego Mistrza, Kalinexu aż 0:7 (to była nasza najwyższa przegrana w 2010 roku). Nasza przewaga nad Arką stopniała do zera. Na szczęście w kolejnym meczu ze Wzgórzami nastąpiło przebudzenie. Wygraliśmy 4:1 i była jeszcze nadzieja na tzw. „pudło”. Niestety w 10 zawodników trudno było podjąć rywalizację z NSPJ i tym samym powalczyć jeszcze o trzecie miejsce w sezonie. Przegraliśmy 0:4 i szanse na brąz. Ostatni mecz z Kalinexem oddaliśmy walkowerem gdyż trudno byłoby zebrać nawet sześciu graczy.

Podsumowując był to dla nas sezon dość dobry. Mieliśmy momenty bardzo dobre (4 wygrane pod rząd), ale zdarzały nam się słabe występy (oba mecze z Ruszczą i NSPJ). Gdybyśmy poważniej podeszli wszyscy do 4 spotkań rundy rewanżowej na pewno cieszylibyśmy z brązowego medalu. Gratulacje dla Krzyśka Piędela, który zdobywając 11 bramek uplasował się tuż za parą najlepszych snajperów Ligi Piotrem Majchrowskim i Bartkiem Adamczykiem, którzy zdobyli po 15 goli. Na pocieszenie zdobyliśmy puchar Fair Play! Teraz mamy dużo czasu na trenowanie pod balonem, wzmocnienie składu, który będzie stabilny cały sezon i nadzieję że w 2011 roku zajmiemy jeszcze lepsze miejsce! OBY DO WIOSNY!!!