Wynik, strzelcy bramek i kary proszę przesyłać na adres:

0:1 Krzysztof Piędel

0:2 Grzegorz Klik

1:2 ?

1:3 Ryszard Foksiński

Klikając "więcej" można przeczytać relacje z meczu i obejrzeć dwa krótkie filmiki. W dziale GALERIA jest kilka fotek.

Paweł Spytek

Po dwóch z rzędu zwycięstwach nad PZU i GROMem drużynie MBP przyszło się zmierzyć z zespołem z czołówki ligi Arką Pana. Początek spotkania to bardzo dobra gra naszej drużyny. Przedmeczowe założenia taktyczne były bezbłędnie realizowane. Agresywna gra w środku pola oraz większa niż zwykle ilość zawodników zaangażowana w grę defensywną sprawiły, że mimo przewagi w posiadaniu piłki, drużyna Arki Pana nie potrafiła stworzyć praktycznie żadnych sytuacji podbramkowych. Widząc, że „nie taki diabeł straszny jak go malują” MBP zaatakowało. Ataki przyniosły skutek około 20 minuty. Wtedy to z rzutu wolnego precyzyjnie na głowę Krzysztofa Piędela dośrodkował Grzegorz Klik,  a ten pierwszy nie dał bramkarzowi żadnych szans posyłając piłkę pod poprzeczkę bramki Arki. Po zdobyciu bramki obraz gry nie uległ zmianie. Chaotyczne ataki Arki były rozbijane już w strefie środkowej lub jeśli udało się zawodnikom Arki zbliżyć w okolice naszego pola karnego na wysokości zadania stawała świetnie w tym dniu dysponowana defensywa MBP kierowana przez Marcina Młyńczaka. Jedna z kontr MBP przyniosła drugiego gola. Z lewej strony szybko piłkę rozegrali Klik i Piędel i ten ostatni zrewanżował się koledze wyśmienicie wykładając mu piłkę na 5 metr. Grzegorz Klik nie zwykł marnować takich okazji i zrobiło się 2:0!!! Do przerwy wynik nie uległ zmianie mimo dwóch dobrych sytuacji dla obu drużyn.  Drugą połowę MBP rozpoczęło spokojnie mając świadomość dwubramkowego prowadzenia nie forsowało tempa. Starali się grać długo piłką i wciągać przeciwników na własna połowę. Taktyka taka przynosiła efekt do 45 minuty, kiedy to nieporozumienie bloku defensywnego wykorzystał zawodnik Arki strzelając z ponad 20 metrów. Bramka wzbudziła kontrowersje bowiem piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole, jednak sędzia uznał, że przekroczyła ona linie bramkową. Po stracie bramki drużyna MBP grała konsekwentnie grając pressingiem w środku pola i bardzo groźnie kontratakując. Ryszard Foksiński i Krzysztof Piędel co chwile wzbudzali popłoch w szeregach obronnych Arki Pana. Do zespołu Arki wkradła się duża nerwowość, czego wynikiem były kary indywidualne za niesportowe zachowanie min. czerwona kartka w 60 minucie gry. Podsumowaniem nerwowej gry Arki był błąd bramkarza, który wykopując piłkę trafił w plecy swojego obrońcy, a sytuacje tą z zimną krwią wykorzystał Ryszard Foksiński i było 3:1!!! Drużyna MBP nie dała sobie zrobić krzywdy i dowiozła ze wszech miar zasłużone zwycięstwo do końcowego gwizdka. Cały zespół zasłużył na wielkie słowa uznania za zwycięstwo i konsekwencje w grze. Oby tak dalej Panowie!!!