MBP - strona nieoficjalna

PKS Victoria Borek Fałęcki 3:0 MBP
NSPJ 1:0 DP Ruszcza

INFORMACJA O MECZACH:

Wynik, strzelcy bramek i kary proszę przesyłać na adres:

mbpnh@interia.pl

Uroczyste zakończenie sezonu

• autor: rafal, 2016-10-21 08:13

Artykuł ze strony Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

podsumowujący tegoroczne rozgrywki:

Za nami 13-ta, bynajmniej nie pechowa, edycja Nowohuckiej Ligi Parafialnej, która organizowana jest przy Parafii Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej. Przez te lata biorące udział w rozgrywkach reprezentacje poszczególnych parafii rozegrały niemal tysiąc meczy, strzelonych goli nie próbujemy nawet zliczyć. W tej inicjatywie najważniejsze jest jednak to co niepoliczalne: zdrowa rywalizacja, dobra zabawa i budowanie relacji. Dalsza część artykułu, kliknij "więcej"

nowa-galeria-6535809.jpg nowa-galeria-6535810.jpg nowa-galeria-6535811.jpg

Choć jest to liga całkowicie amatorska jej organizacja i przebieg są w 100% profesjonalne. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Ta liga ma swój klimat, od lat spotykają się ci sami ludzie, choć wiadomo że jest rotacja zawodników. Bywa i tak, że w drużynach grają rodziny- ojciec z synem, tak np. jest w drużynie Ruszczy czy MB Pocieszenia. Zawsze jest czas na wspólne rozmowy przed i po meczu, a nie tylko rywalizacja na boisku. Należy też pamiętać, że w niektórych zespołach grają księża. Jest dowodem na to, że przy parafiach pojawiają się naprawdę różne, ciekawe inicjatywy. Zresztą wartość sportu była i jest zauważana przez Kościół. Wystarczy przytoczyć słowa naszego Papieża, Świętego Jana Pawła II, który powiedział: Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała - stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację. Tak właśnie dzieje się podczas Nowohuckiej Ligi. Najważniejsza jest dobra zabawa i współdziałanie, choć oczywiście wszyscy grają „na sto procent” - Nie można jednak powiedzieć, że nie ma tu emocji. Są i to naprawdę duże. Założenie było takie, że będziemy się dobrze bawić i tak jest każdy chce grać dla przyjemności, ale nikt nie chce przegrać. Bo też co to za przyjemność przegrać. Bywa ostro, staramy się jednak egzekwować grę fair play. Corocznie przyznawany jest Puchar Fair Play. Zawodnicy na każdym meczu zbierają punkty za kartki oraz za wykluczenia. Drużyna, która uzbiera ich najmniej dostaje puchar.- mówi Andrzej Kowalik pomysłodawca i organizator Ligi, radny Dzielnicy XVIII. Liga rozgrywana jest systemem każdy z każdym, mecz i rewanż rozgrywki rozpoczynają się w kwietniu i trwają w zależności od ilości drużyn do października, czasem listopada. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów zostaje mistrzem. Dokładnie tak jak w ekstraklasie, punktacja jest na bieżąco aktualizowana w tabeli na stronie internetowej. Tak że kibice mogą śledzić poczynania swojej drużyny. - Liga jest w pełni amatorska – nie dopuszczamy zawodników zrzeszonych w klubach, kiedyś można było wystawić jednego takiego zawodnika w drużynie, ale to powodowało tylko zamieszanie i niepotrzebne konflikty. – mówi Andrzej Kowalik.

egoroczne rozgrywki zakończyły się, jak jest to już w wieloletniej tradycji, podczas niedzielnej Mszy Świętej w kościele MB Pocieszenia. W tym roku przypadło to w dniu 9 października. W XIII edycji Nowohuckiej Ligi Parafialnej wzięło udział 6 drużyn. Mistrzem została ekipa reprezentująca parafię z osiedla Teatralnego wyprzedzając Arkę Pana i drużynę z parafii Św. Grzegorza z Ruszczy. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z parafii Matki Bożej Zwycięskiej z Borku Fałęckiego oraz Parafii Św. Jakuba z Więcławic. Ostatnie miejsce w tegorocznych rozgrywkach tym razem przypadło ekipie gospodarzy z Parafii Matki Bożej Pocieszenia z Ul. Bulwarowej. Królem strzelców został Wojciech Kociński z Arki Pana. Tradycyjnie podczas uroczystego zakończenia zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary, które kapitanom drużyn wręczył Przewodniczący Dzielnicy XVIII Stanisław Moryc. Na koniec organizatorzy Ligii dziękują Małgorzacie Bartkowskiej Prezes Firmy MARGARET i Radzie Dzielnicy XVIII za ufundowanie nagród, oraz Panu Andrzejowi Rosadzińskiemu z MZPN za czuwanie nad obsadą sędziowską w naszych rozgrywkach. Na ręce Pani Dominiki Przebindy z MOS Kraków Wschód składamy podziękowania za udostępnienie nam boiska i miłą współpracę tak, aby rozgrywki przebiegały bez zakłóceń.

Autor: Treść:pozostało znaków:

PZU 2:4 MBP