Uroczyste zakończenie w obiektywie i prasie

• autor: rafal, 2013-11-08 11:19

Klikając "więcej" można zobaczyć artykuły jakie ukazały się w prasie w związku z zakończeniem jubileuszowej X edycji Piłkarskiej Ligi Parafialnej. W zakładce GALERIA dostępna jest fotorelacja składająca się z trzech części. Zapraszam do oglądania.

nowa-galeria-5137214.jpg nowa-galeria-5137215.jpg nowa-galeria-5137216.jpg

Tygodnik Nowohucki GŁOS:

W niedzielę 20 października w kościele Matki Bożej Pocieszenia odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2013. W krótkim podsumowaniu Ks. Marek Ostapiszyn SAC który gra od początku powstania ligi w drużynie MBP nawiązał do idei powstania ligi oraz podziękował osobom związanym z tworzeniem i funkcjonowaniem rozgrywek.

Andrzej Kowalik, główny organizator rozgrywek parafialnych podsumował i przedstawiał przebieg sportowej rywalizacji w dziesiątym roku zmagań na piłkarskiej murawie. Mistrzem została drużyna z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z os. Teatralnego, 2 miejsce przypadło zawodnikom z Parafii Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana) 3 miejsce zajęła drużyna z Parafii Św. Józefa z osiedla Kalinowego (ubiegłoroczny mistrz) na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Ruszczy parafia Św. Grzegorza, z Parafii Matki Bożej Zwycięskiej oraz z Parafii Matki Bożej Pocieszenia. Warto zaznaczyć, że drużyna NSPJ (os. Teatralne) po raz drugi w historii zdobyła mistrzowski tytuł przerywając tym samym czteroletnią dominację ekipy z os. Kalinowego. Puchar Ligii zdobyła ekipa z Borku przed drużyną Mistrza z os. Teatralnego oraz gospodarzami z Parafii MBP z ul. Bulwarowej. Puchar Ligi to jednodniowe zmagania wszystkich drużyn – gra każdy z każdym, w krótszym wymiarze czasowym i na zmniejszonym boisku. To swoisty maraton piłkarski, ale bardzo atrakcyjny. Królem strzelców został zawodnik Arki Pana Paweł Ramut zdobywca 23 goli. Puchar Fair Play wywalczyła ekipa gospodarzy z Bulwarowej. Najwszechstronniejszym zawodnikiem został Tomasz Widliński z drużyny MBP. Nagrody i puchary wręczyli sponsorzy Ligii: Małgorzata Bartkowska prezes firmy MARGARET, która od 10 lat funduje nagrody oraz Stanisław Moryc – Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII, która to od 5 lat wspiera te rozgrywki. Z rąk organizatorów pamiątkowe puchary oprócz wymienionych wcześniej sponsorów otrzymał również Pan Andrzej Rosadziński przedstawiciel Kolegium Sędziów przy MZPN, który czuwa nad obsadą sędziowską zawodów. Na koniec uroczystości okazały puchar od wszystkich ekip otrzymała Pani Małgorzata Bartkowska za 10 lat sponsorowania Ligii. Również kapitanowie drużyn: Krzysztof Gębala (NSPJ), Krzysztof Sendor (Ruszcza) Krzysztof Hajost (Kalinowe) i Mariusz Kordylweski otrzymali drobne upominki z rąk organizatorów. Drużyny te wraz z drużyną z Bulwarowej wystąpiły we wszystkich 10 sezonach rozgrywek, a zawodnicy Ci grają już 10 lat. Wierząc, że w kolejnych latach liga będzie się rozwijać i znajdą się chętni z innych parafii (przez 10 lat wystąpiło w lidze 14 drużyn) aby dalej kontynuować tą parafialną rywalizację na zielonej murawie. Andrzej Kowalik organizator rozgrywek ma w planach zorganizowanie na podobnych zasadach co Puchar Ligi zawodów dla najmłodszych zawodników w nowohuckich parafiach. Być może będzie to kolejna impreza sportowa, która na stałe wpisze się w Nową Hutę a zorganizowanie jej nie będzie uzależnione od wielkich pieniędzy tylko dobrej woli kilku osób, które poświęcą trochę swojego czasu. Więcej informacji na temat zakończonego sezonu na stronie www.mbpnh.futbolowo.pl.

Skan orginalny, ale trudny do rozczytania, przepisana wersja powyżej.

Dziennik Polski:

GROM - MBP 2:6