Arka Pana 7:1 Parafia św. Jakuba Więcławice

Wynik, strzelcy bramek i kary proszę przesyłać na adres:

Kalinex o krok od tytułu

• autor: rafal, 2011-09-09 20:07

MBP 2:3 Kalinex (0:2)

Bramki:

0:1 Piotr Protasziewicz 20 min., 0:2 Piotr Majchrowski 22 min., 0:3 Piotr Majchrowski 57 min., 1:3 Maciej Rączka 69 min., 2:3 Maciej Rączka (karny) 70+4 min.

W dziale GALERIA jest kilka fotek z meczu. Zapraszam również do oceniania zawodników w tym spotkaniu. Klikając "więcej" można przeczytać krótką relację z meczu.

UWAGA! Mecze 13 kolejki rozpoczynają się o 17:45, a 14 kolejki o 17:30Prośimy o punktualne rozpoczynanie spotkań!

Po wakacyjnej przerwie odrazu przyszło nam rozegrać najważniejszy mecz w tym sezonie z drużyna Kalinexu. Zwycięzca tego meczu znacznie przybliżyłby się do upragnionego mistrzostwa. Obie drużyny przystapiły do tego meczu z dużym respektem do siebie. Po dość długiej przerwie trudno było określić na co stać obie ekipy. Pierwsze 20 minut to ciągła walka w środku pola, bez klarownych okazji z obu stron. Kalinex lepiej operował piłką jednak MBP niedopuszczało do sytuacji strzeleckich. W 20 minucie rzut rożny wykonują piłkarze z ulicy Bulwarowej, piłkę wybijają jednak gracze Kalinexu. Ta trafia na środku boiska do Pawła Baczewskiego, który popędził lewą stroną boiska, ściągając dwóch obrońców i sprytnie podał do Piotra Protasiwicza (biegł do tej kontry co sił spod swojego pola karnego). Lekki ale prezyzyjny strzał Protasiewicza, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Kalinex prowadzi 1:0. Nie mija chwila a Piotr Majchrowski strzela bramkę i jest 2:0 (całej akcji dokładnie nie widziałem, chyba myślami byłem jeszcze przy pierwszym golu :-) ). Do końca pierwszej połowy Kalinex umiejętnie się bronił a MBP próbowało konstruować akcje ofensywne ale bez większego powodzenia. Po przerwie taktyka Klainexu nie zmieniła się. Czekali na graczy MBP na swojej połowie groźnie kontratakując. Po jednej z takich kontr strzelają trzecią bramkę. Po wymianie piłki z partnerami sam na sam znalazł się najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Piotr Majchrowski, minał bramkarza i strzlił do pustej bramki. Wydawało się że jest już po meczu. Ale ambitnie walcząca drużyna MBP próbowała strzelić choćby jedną bramkę. W przedostaniej minucie wrzutka Marcina Młyńczaka i strzał głową Macieja Rączki przynosi kontaktowe trafienie. Nie mija chwila a ręką w polu karnym zagrywa zawodnik Kalinexu i sędzia dyktuje jedenaskę. Pewnym egzekutorem okazał się Maciej Rączka i jest już 3:2 dla Kalinexu. Niestety zaraz po wznowieniu sędzia kończy zawody.

Podsumowując drużyna Kalinexu wygrała ten mecz zasłużenie. Lepiej operowała piłką, była dobrze ustawiona taktycznie i bardzo groźnie kontratakowała. Nam niemożna było odmówić determinacji i walki przez cały mecz jednak chyba zabrakło zespołowości. Przed nami dwa ostatnie spotkania z PZU i NSPJ. Również z tymi rywalami spotka się Kalinex, tyle że w odwrotnej kolejności. Nam pozostaje wszystko wygrać i czekać na pomyślne wiadomości. Nadzieja umiera ostatnia :-)

ZAPRASZAMY WE WTOREK 13 WRZEŚNIA O 17:45 NA MECZ Z PZU!